BEAPHAR MUNDWASSER 250ML PŁYN DO JAMY USTNEJ

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: BPH12979
  • Producent: BEAPHAR
  • Waga: 0.3 kg
  • Dostępność: Jest  (4 szt.)
  • szt.
  • Cena netto: 33,74 zł / szt. 41,50 zł / szt.

To bardzo przydatne rozwiązanie dla psów wymagających zapewnienia właściwej higieny jamy ustnej, u których jednocześnie, z różnych względów, przeprowadzenie zabiegów pielęgnacyjnych z użyciem szczoteczki do zębów nie jest możliwe. Płyn do Pielęgnacji Jamy Ustnej i Zębów stosuje się bardzo łatwo, dodając wprost do wody do picia dla psa. Preparat skutecznie wspomaga higienę jamy ustnej psów i wspiera zabiegi chroniące przed chorobami zębów i dziąseł oraz pomaga w likwidacji przykrego, nieświeżego oddechu.

Dlaczego higiena jamy ustnej jest tak ważna ?

Bakterie i resztki pokarmu są przyczyną powstawania płytki bakteryjnej i kamienia nazębnego u psów. Wynikiem tego jest uszkodzenie dziąseł i zębów, co z kolei prowadzi do pojawienia się nieprzyjemnego zapachu z jamy ustnej. Beaphar Płyn do Pielęgnacji Jamy Ustnej i Zębów zawiera specjalne składniki, dzięki którym udaje się ograniczyć powstawanie płytki bakteryjnej i rozwój drobnoustrojów, a tym samym zapobiec powstawaniu kamienia nazębnego, rozwojowi próchnicy i chorób przyzębia.

Poszczególne składniki płynu działają w jamie ustnej w sposób następujący:

1. Proteaza to enzym, który niszczy strukturę białka płytki bakteryjnej jeszcze nim dojdzie do powstania kamienia nazębnego.

2. Chlorek cynku zwiększa rozpuszczalność wapnia i hamuje odkładanie się soli wapnia na powierzchni zębów.

3. Chlorheksydyna wykazuje działanie antyseptyczne i zapobiega powstawaniu płytki bakteryjnej.

4. Echinacea wzmacnia odporność dziąseł.

5. Mentol zapewnia świeży oddech.

Z poczatku, aby przyzwyczaic zwierze do zapachu i smaku plynu, stosowac tylko polowe dawki do wody do picia. W kolejnych dniach nalezy stopniowo zwiekszac stezenie, az do osiagniecia koncentracji 10 ml/1 litr wody. Wode do picia nalezy wymieniac co 24 h, dodajac nowa porcje preparatu. Dodatkowo mozna stosowac tez inne produkty do pielegnacji jamy ustnej i zebów Beaphar.